رکورد مسافت بلند ایران شکسته شد

امروز دوشنبه 18 اسفند 1393 رکورد مسافت بلند ایران توسط کلوپ کبوترمسافتی شمال خوزستان(شوش.اندیمشک.دزفول)شکسته شد.

مهلت قانونی مسابقه مسافت بلند بیش از 800 کیلومتر بندر آفتاب 72 ساعت یعنی سه شبانه روز تمام.

تاریخ و ساعت آزادسازی راس ساعت 13 روز شنبه 16 اسفند و پایان مهلت راس ساعت 13 روز سه شنبه 19 اسفند.

اولین کبوتر متعلق به آقای غلامرضا ملک زاده از دزفول روز دوشنبه 18 اسفند ساعت 10:49:11 به خانه رسید فاصله محل رهاسازی تا کبوترخانه آقای ملک زاده 812 کیلومتر است.

دومین کبوتر متعلق به آقای رضا جمشیدی از اندیمشک روز دوشنبه 18 اسفند ساعت 11:39:40 به خانه رسید فاصله محل رهاسازی تا کبوترخانه آقای جمشیدی 821 کیلومتر است.

سومین کبوتر متعلق به آقای رضا جمشیدی از اندیمشک روز سه شنبه 19 اسفند ساعت 8:47:06 به خانه رسید فاصله محل رهاسازی تا کبوترخانه آقای جمشیدی 821 کیلومتر است.

تا پایان مهلت تعیین شده مسابقات همین سه کبوتر به خانه رسیدند.

توجه : لازم به یادآوری است که کلوپ شمال خوزستان(شوش.اندیمشک.دزفول) در یک روز و کمتر از یک ساعت دو بار رکورد مسافت بلند ایران را شکستند یکبار آقای غلامرضا ملک زاده مسافت 812 کیلومتر و 

50 دقیقه بعد آقای رضا جمشیدی 821 کیلومتر را زدند.

در پایان این مسابقه ترتیب نفرات به این شرح است:

نفر اول آقای غلامرضا ملک زاده از دزفول 

نفر دوم آقای رضا جمشیدی از اندیمشک

توجه : لازم به ذکر است قهرمان بلامنزع این مسابقه آقای غلامرضا ملک زاده است. ولی رکوردار مسافت بلند ایران آقای رضا جمشیدی با مسافت 821.5 است.

از همه چیز مهمتر سن این کبوترهای قهرمان و رکوردار است.

کبوتر آقای ملک زاده متولد اسفند 1392 است و سنش زیر یکسال است و توانسته مسافت بالای 800 کیلومتر را در مهلت قانونی مسابقه بیاد.

کبوترهای آقای جمشید هر دو متولد تیرماه 1393 هستند یعنی سنشان تقریبا هفت ماه است و توانسته اند مسافت بالای 800 کیلومتر را در مهلت قانونی مسابقه بیان.

از همه اینها مهمتر پرنسس مادر یکی از کبوترهای جمشیدی است که با سن بالا سه سال نزدیک سه ساعت بعد از مهلت مسابقه به خانه رسیده است.

با این توصیف خیلی از معادله ها و قوانین این وسط تکلیفشان مشخص نیست اینکه میگن کبوتر زیر یکسال 200 کیلومتر بیشتر نباید به مسافت بره.

/ 2 نظر / 221 بازدید
هادی پناهی

سلام.خسته نباشید.ورزشکاران آسمان کار بزرگی برای ایران انجام دادن

هادی

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان امیدوارم که در تمام مراحل بعدی موفق باشید