مواردی که در زمان تمرین باید درنظر باشد

وقتی که فصل مسابقات شروع میشود

 

وقتی که فصل مسابقات شروع میشود، همه با آنچه که در اختیارشون امیدوار به پیروزی و پیشرفت هستند،ولی نکاتی هست که باید در نظر گرفت ودر انجام اونها ریسک و عجله نکرد، و اهمیت ندادن به اونها ممکن باعث باخت کبوتر و ضرر بشه.
۱. فصل مسابقات بعداز یک دوره سخت پرریزی کبوتر انجام میشود، بهمین دلیل اگر کبوتری هنوز پرریزیش کامل نشده اون رو خسته نکن که از دستش بدی.
۲. بپرهزید از دادن دوزهای اضافی داروهای ضد بیماری تریکومنیسس و تنفسی، چونکه باعث باختن کبوتر میشه نه فقط در مسابقه بلکه در تمرین هم.
۳. خواسته ات رو مشخص کن که آیا مسابقه بروش طبیعی هست یا بروش بیوگی که این روش در مسابقات کوتاه و سریع ترجیح داده میشه.
۴.  انتظارات خودت رو از کبوتر مشخص کن و اونهارو به دو گروه اصلی و پشتیبانی تقسیم کن و هردو گروه رو تمرین بده.
۵.از تصمیمات ناگهانی و تعویض بعضی کبوتران که کاملا آماده نشدند دوری کن.
۶. اگر مایل بشرکت در مسابقات با کبوتران مولد بودی، نباید بیشتر از یک جوجه زیر اونها باشه که باعث تضعیف اونها نشود.
۷. اگر کبوتری برای مسابقات جهت شمال آماده شده بطور ناگهانی از اون کبوتر در مسیر جنوب استفاده نکنید و از همان ابتدا کبوتران رو برای هر جهت تقسیم کنید.
۸. کبوتر مانند انسان حس دوست داشتن یا نداشتن داره، مهم است که کبوتران خود را بشناسید، شاید بعضیها تعجب کنند از این چیزی که میگم ولی این از روی تجربه است. کبوترانی هستند که همیشه حتی اطراف خانه در گروه های مشخص پرواز می کنند این گروه ها رو تشخیص بدهید و کبوتران اون گروه ها رو از هم جدا نکنید چونکه باهم دوست و منبع اطمینان برای هم هستند، به این که میگم دقت کنید.
۹. وقتی که کبوتری از یک پرواز تمرینی برمیگرده و ترسیده باشه و استرس تو رفتارش باشه، اون رو در تمرین یا مسابقه شرکت ندهید و به اون اجازه بدهید که در لانه اش احساس اطمینان کنه و گرنه به اون لانه برنمیگرده.
۱۰. کبوتران مسافات طولانی اول بصورت گروهی تمرین دهید و سپس بصورت تکی تا بداند از گروهش جدا خواهد شد ولی می داند کجا میتونه اونها رو پیدا کنه.
مختصر اینکه چگونه شروع کنیم:
۱. یک دوره حداقل ۱۰ روزه داروی ضد بیماری تریکومنیسس و  تنفسی به کبوتر  بدهید و طی این دوره ۳ روز استراحت همراه با دادن ویتامینها باشه، البته باید کبوتر در این مدت در قفس و تحت مراقبت باشه.
۲. با پرواز در اطراف خانه شروع کنید و اگر میل به ادامه پرواز در کبوتر چراغ سبزی برای شروع تمرین هست.
۳. تمرین تدریجی در یک جهت و همان طور که قبلا گفتم از ۵ کیلومتری و ترجیحا صبح باشه ووقتی که برمیگرده غذا و آب در انتظارش باشه.
۴. زمان رهاسازی و بازگشت رو محاسبه کنید و اگر بهبودی بود مسافت رو بیشتر کنید تا وقتی که به ۵۰ کیلومتری رسیدید و تکرار کنید این مرحله رو، و این مرحله میتواند بین ۵۰ تا ۸۰ کیلومتر باشه. و بعداز این مرحله رو مسافتی که میخواهید کار کنید.

 

منبع : بهشت کبوتران

مترجم لیث رضایی

/ 0 نظر / 30 بازدید